تجارت

مهم ترین میهمانان اجلاس داووس چه کسانی هستند؟

دی ۲۹, ۱۳۹۷

زیپو کالا: هفته آینده اجلاس سالانه مجمع اقتصادی داووس که یکی از بزرگ ترین رویدادهای اقتصادی جهان است در سوییس برگزار می شود.
به گزارش زیپو کالا به نقل از سی ان بی سی، هزاران نفر از تجار، سیاستمداران و کارآفرینان مطرح جهان هفته آینده خودرا به سوییس خواهند رساند تا درباب آخرین تحولات اقتصادی جهان با یکدیگر به بحث و تبادل نظر بپردازند. مجمع جهانی اقتصاد شعار امسال را (جهانی سازی ۴: شکل دهی معماری جدید در عصر انقلاب صنعتی چهارم) نام گذاری کرده است.
هر چند که به سبب تدام روند تعطیلی دولت موقت در آمریکا، سفر دونالد ترامپ به داووس لغو شد، اما میهمانان مهم دیگری در این نشست حضور خواهند یافت که عبارت اند از:
بیل گیتس: بنیان گذار شرکت مایکروسافت و میلیاردر مشهور آمریکایی که انتظار می رود یکی از سخنرانان اصلی همایش ابتکارات مالی برای بهداشت جهانی باشد.
کریستین لاگارد: رئیس صندوق بین المللی پول و وزیر دارایی اسبق فرانسه احیانا یکی از پر کارترین میهمانان این اجلاس خواهد بود که مقرر است در خیلی از همایش ها حضور داشته باشد. وی اولین زنی است که در طول تاریخ موفق شده به ریاست صندوق بین المللی پول برسد.
جاکیندا اردرن: نخست وزیر نیوزلند سخنران اصلی در همایش محافظت از زمین خواهد بود. وی از سال ۲۰۱۷ و بعنوان جوان ترین نخست وزیر تاریخ نیوزلند هدایت دولت این کشور را بر عهده گرفته است.
استیون منوچین: وزیر خزانه داری آمریکا که به جای دونالد ترامپ در این اجلاس شرکت خواهدنمود با هیاتی بسیار کوچک تر از سال های قبل راهی سوییس خواهد شد. دولت آمریکا با عنایت به تعطیلی دولت بر سر تصویب نشدن بودجه مد نظر ساخت دیوار مرزی با مکزیک در شرایط آشفته ای به سر می برد.
پرنس ویلیام: دوک کمبریج و یکی از اصلی ترین چهره های خاندان سلطنتی انگلیس که احیانا در همایش سلامت روان سخنرانی خواهدنمود.
برنرز لی: یکی از نوابغ علم کامپیوتر جهان و مخترع صفحه گسترده وب (www) که درباب امنیت فضای مجازی در این اجلاس سخنرانی خواهدنمود.
کریستینا فریلند: وزیر امور خارجه کانادا مقرر است در نشست چشم انداز ژیوپلتیکی جهان حضور یابد. احیانا مایک پمپیو، وزیر خارجه آمریکا باز در این همایش حضور خواهد یافت.
دارا خسروشاهی: مدیرعامل تاکسی اینترنتی اوبر که مقرر است سخنرانی تحت عنوان: چگونه سرمایه داری می تواند در جهت ارتقای رفاه شخصی تغییر داده شود ایراد کند.

دبیر خبر: محبوبه حسینی پور