تجارت

مدیرعامل شهر جدید پرند: مسکن مهر پرند تا شهریور سال آینده تکمیل می گردد

دی ۲۰, ۱۳۹۷

به گزارش زیپو کالا مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پرند اظهار داشت: قول داده ایم تا ۲۵ هزار واحد نیمه تمام مسکن مهر این شهر را تا شهریورماه ۹۸ تکمیل نماییم.

به گزارش زیپو کالا به نقل از مهر، محسن وطن خواهی با اشاره به اینکه شهر جدید پرند ۳۴۲۰ هکتار محدوده و ۲.۶ برابر آن حریم دارد، اظهار داشت: یک سوم این شهر مسکن مهر بوده که در ۷ فاز ساخته شده است.
وی افزود: ۲۵۸۰۰ واحد مسکن مهر از مجموع ۹۵۹۰۰ واحدی که به عهده شهر جدید پرند گذاشته شد، باقی مانده است که برای تکمیل این ۲۵ هزار واحد، ۲۲۰ میلیارد تومان سهم آورده متقاضیان است. همینطور ۱۳ هزار واحد تا دهه فجر تکمیل می گردد که تکمیل این واحدها در صورت همکاری دستگاه های خدمات رسان و عرضه انشعابات آب، برق، گاز و فاضلاب به آنها است. اما در صورتیکه این انشعابات نرسد، ۵ هزار واحد از این ۱۳ هزار واحد به صورت کامل با خدمات زیربنایی تکمیل خواهد شد.
مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پرند درباره سهم این شهر جدید از ۲۰۰ هزار واحد مسکن مشارکتی شهرهای جدید اظهارداشت: ۱۵ هزار واحد مسکن مشارکتی در این شهر راه اندازی می گردد که به روش مسکن مهر نبوده و با کمک سرمایه گذار راه اندازی می گردد. این ۱۵ هزار واحد تا آخر سال ۹۹ به اتمام خواهد رسید.
وی خاطرنشان کرد: شهر جدید پرند سالی ۲۳ تا ۲۶ درصد رشد جمعیت دارد که بر مبنای سرشماری سال ۹۵ بیشتر از ۹۷ هزار نفر جمعیت این شهر جدید است که هم اکنون به ۱۴۰ هزار نفر افزایش یافته است.
وطن خواهی با تاکید بر اینکه ۲۵ هزار واحد مسکن مهر نیمه تمام داریم که قول داده ایم تا شهریور ۹۸ آنها را تکمیل نماییم، به مبحث حمل و نقل این شهر جدید اشاره و اظهارکرد: ایستگاه تبادلی خط ۳ متروی تهران با راه آهن حومه ای پرند بزودی در ایستگاه آزادگان راه اندازی می گردد. همینطور تا چند ماه آینده متروی فرودگاه امام هم با همکاری شهرداری تهران و با کمک ۱۵۰ میلیارد تومانی شرکت عمران شهرهای جدید از محل تهاتر اراضی خود با شهرداری به شهر جدید پرند خواهد رسید.
مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پرند از دیگر خدماتی که مقرر است طی ماه های آینده در پرند راه اندازی یا ساخت آنها آغاز شود، اظهار داشت: راه اندازی خط راه آهن سبک (ال آر تی) مقرر است فاز ۶ شهر جدید پرند را به ایستگاه راه آهن این شهر متصل کند. همینطور قرارداد ساخت نیروگاه خورشید ۷ مگاواتی به امضاء رسیده و یک فروشگاه هایپرمارکت هم در دهه فجر امسال کلنگ راه اندازی آن در پرند زده خواهد شد.
به گفته وطن خواهی، شهر جدید پرند به علت کمبود سرانه آموزشی، دارای مدارس دوشیفته است و علیرغم آنکه شرکت عمران شهر جدید پرند ۴ مدرسه در این شهر راه اندازی کرده است، اما وزارت آموزش و پرورش به علت محدودیت منابع مالی برای خرید تجهیزات آموزشی، از تحویل این ۴ باب مدرسه خودداری می کند که در نهایت به دستور وزیر راه و شهرسازی قرار شد شرکت عمران شهرهای جدید از محل منابع داخلی خود به آموزش و پرورش برای خرید تجهیزات اموزشی و نصب در این ۴ مدرسه کمک مالی کند.