صعود قیمت طلای جهانی همزمان با افزایش تقاضا

به گزارش زیپو کالا قیمت طلا در معاملات روز پنج شنبه بازار آسیا به علت نگرانی ها نسبت به رشد اقتصاد جهانی و نوسان بازارهای سهام که تقاضا برای خرید این فلز پرارزش را تقویت کرد، افزایش یافت.
به گزارش زیپو کالا به نقل از ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰.۳ درصد افزایش یافت و به ۱۲۷۰.۷ دلار رسید. قیمت طلا در معاملات روز گذشته تا مرز ۱۲۷۹ دلار پیش رفته بود.
در بازار آمریکا، هر اونس طلا برای تحویل در فوریه با اندکی کاهش، به ۱۲۷۲.۷ دلار رسید.
به قول تحلیلگران، قیمت طلا از تقاضای خرید این فلز بعنوان یک دارایی امن در بحبوحه نگرانیها نسبت به سلامت اقتصاد جهانی و تشدید نوسان در داراییهای پرریسک، تقویت شده است.
اما آمار اقتصادی آمریکا و کاهش تنشهای تجاری میان آمریکا و چین، تقاضا برای طلا را محدود کرده است. آمار فروش در فصل تعطیلات کریسمس آمریکا نشان داد اعتماد مصرفی از نوسان اخیر بازارهای سهام آمریکا کاملا صدمه ندیده است و از جانب دیگر، گزارشهای رسانه ای حاکی از سفر یک تیم آمریکا به پکن برای انجام مذاکرات تجاری است که تا حدودی خاطر سرمایه گذاران را آرام کرد.
برپایه گزارش رویترز، بازارهای سهام آسیا با دنبال کردن رشد شاخصهای وال استریت در روز گذشته، روز پنج شنبه روند افزایشی پیدا کردند.
ذخایر طلای “اس پی دی آر گلد تراست” که بزرگترین صندوق سرمایه گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان است، روز چهارشنبه ۲.۰۵ درصد نسبت به ۷۷۴.۱۴ تن در روز دوشنبه افزایش یافت و به ۷۹۰.۰۲ تن رسید.
در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۳ درصد کاهش، به ۱۴.۹۹ دلار رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری ۰.۸ درصد افزایش یافت و به ۸۰۱.۲۰ دلار رسید. هر اونس پالادیوم برای تحویل فوری بیشتر از یک درصد صعود کرد و ۱۲۶۸.۲۴ دلار معامله شد.