راهکاری ساده برای افزایش امنیت مودم های اینترنت وای فای

زیپو کالا: کارشناسان فعال در حوزه امنیت سایبری اخیرا به کاربران سفارش کرده اند که با انجام یک راهکار ساده تا حد زیادی از نفوذ هکرها به مودم های اینترنت وای فای جلوگیری بعمل بیاورند.
به گزارش زیپو کالا به نقل از ایسنا، مدت هاست که محققان خیلی از امنیت ضعیف پروتکل های مودم های اینترنت بی سیم وای فای می گویند و همواره به کاربران وای فای آگهی می دهند که به امنیت سایبری در مودم های خانه یا محل کارشان اطمینان نکنند. با عنایت به آنکه این روزها امنیت سایبری و حفاظت از حریم خصوصی و اطلاعات شخصی کاربران از اهمیت خاصی برخوردار شده است، کاربران باید به مساله امنیت مودم های اینترنت وای فای توجه بیشتری نشان داده و از راهکارهای مختلفی برای افزایش ضریب ایمنی و حفاظت از حریم خصوصی خود بهره گیری کنند.
کارشناسان فعال در حوزه فناوری اخیرا عنوان کرده اند که کاربران باید توجه داشته باشند که به هنگام خریداری و تهیه مودم های اینترنت وای فای و پس از آن انجام پروسه نصب و راه اندازی، باید نام کاربری روتر متصل به اینترنت خودرا تغییر دهند چراکه نام برند شرکت سازنده و توسعه دهنده مودم اینترنت وای فای به صورت پیش فرض در آن درج شده است که این امر تا حد زیادی امنیت سایبری دستگاه را می کاهد چراکه هکرها و مجرمان سایبری قادر خواهند بود به راحتی و سهولت پسورد و فرایند ورود و نفوذ به مودم های اینترنت برندهای مختلف را با بهره گیری از آی پی های مورد استفاده شرکت های مذکور به دست بیاورند و وارد حساب های کاربری قربانیان موردنظر خود شده و اطلاعات شخصی و مالی آنها را به سرقت ببرند.
طبق گزارش وب سایت maketecheasier، این کارشناسان همین طور به کاربران سفارش کردند در صورتیکه نام پیش فرض برند مودم مربوطه را تغییر دادند، حتما از یک نام کاربری خلاقانه و جدید استفاده کنند. در ضمن از استفاده نام های اشخاص، نام و نام خانوادگی خود و افراد خانواده خود باز اجتناب کنند تا هکرها و مجرمان سایبری نتوانند در مورد مودم اینترنتی مربوطه گمانه زنی کرده و روند نفوذ آنها به اطلاعات شخصی قربانیان آسان تر شود.