تجارت

وزیر راه خبر داد؛ واردات لاستیک با ارز ۴۲۰۰ تومانی، تخصیص سهمیه در صورت حمل بار

آذر ۲۵, ۱۳۹۷

زیپو کالا: وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: مقرر است لاستیک و مواد اولیه آن در زمره کالاهای اساسی تلقی شده و با ارز ۴۲۰۰ تومان وارد کشور شود.

به گزارش زیپو کالا به نقل از مهر، محمد اسلامی در حاشیه مراسم افتتاح سومین نمایشگاه حمل و نقل و صنایع وابسته در جمع خبرنگاران، با اشاره به اینکه محصولاتی که امروز در این نمایشگاه نمایش شده از محل ظرفیت های داخلی بوده و در خیلی از موارد در بخش حمل و نقل خوداتکا هستیم، اظهار داشت: این محصولات طرح های پژوهشی بوده اند که به مرحله اجرا درآمده است.
وی افزود: توجه به صنایع داخلی برای پیشبرد حمل و نقل از طرف دولت بیشتر مورد توجه قرار می گیرد. دولت امسال و سالهای آتی از حمل و نقل حمایت بیشتری خواهد داشت.
وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: باید بتوانیم ناوگان حمل و نقل را شامل ناوگان ریلی بار و مسافر، ناوگان دریایی و همین طور ناوگان باری را به صورت متوازن توسعه دهیم.
وی با اشاره به اینکه تولیدکنندگان و خریداران بخش خصوصی محصولات حمل و نقل در طول نمایشگاه مذاکراتی با یکدیگر خواهند داشت، اظهارداشت: دولت باز از این خریدها و مذاکرات حمایت خواهد کرد؛ منابع پیش بینی شده از محل تسهیلاتی که برای توسعه حمل و نقل در نظر گرفته ایم هم تولیدکننده و هم خریدار از این منابع و تسهیلات بهره مند خواهند شد.
اسلامی تصریح کرد: در شرایط کنونی و تحریم های ظالمانه مقابل کشور، نیاز داریم تا از تولید داخل حمایت کرده و کیفیت محصولات داخلی را جهت استفاده مصرف کنندگان و مردم ارتقاء دهیم.
وزیر راه و شهرسازی درباره مشکلات رانندگان اظهار داشت: رانندگان قشر زحمت کشی هستند که ما همه مشکلات آنها به خصوص مسائل بیمه و کالاهای مصرفی آنها به خصوص لاستیک را مورد حمایت قرار خواهیم داد.
وی افزود: مقرر است با کمک تشکل های صنفی رانندگان، تهیه اقلام لازم برای آنها سرعت بگیرد.
به گفته اسلامی، بانک مرکزی باز مقرر است به واردکنندگان لاستیک ارز اختصاص داده و دولت از تولیدکنندگان این کالا باز حمایت می کند تا این محصول با سرعت بیشتری در اختیار رانندگان قرار بگیرد.
وی اشاره کرد: قرار شد لاستیک و مواد اولیه تولید آن در زمره کالاهای اساسی قرار گرفته و با ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد شود اما نکته مهم این است که لاستیک در صورت پیمایش خودرو و داشتن تن ـ کیلومتر و حمل بار از طرف رانندگان به آنها تعلق می گیرد. ضمن اینکه سازمان راهداری باز لاستیک را برمبنای سهمیه ای که وزارت صنعت، معدن و تجارت به این سازمان اختصاص می دهد، میان رانندگان توزیع خواهدنمود.