تجارت

فردا آخرین مهلت ثبت نام کارت سوخت المثنی

آذر ۲۳, ۱۳۹۷

به گزارش زیپو کالا فرآیند ثبت نام برای دریافت کارت سوخت المثنی که از سوم آذرماه شروع شده بود، فردا (۲۴ آذرماه) تمام می شود.
به گزارش زیپو کالا به نقل از ایسنا، با قطعی شدن بازگشت کارت سوخت، مالکان خودرو یا موتور سیکلتی که فاقد کارت سوخت هستند، موظف شدند برای ثبت نام کارت سوخت المثنی به چهار طریقی که از جانب شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی اعلام شد، اقدام کنند.
فردا آخرین مهلت ثبت نام این افراد است و به قول سخنگوی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی، هنوز این شرکت در مورد تمدید فرآیند ثبت نام تصمیم نگرفته است.
اسماعیلی به ایسنا اظهار داشت: تابحال بیشتر از یک و نیم میلیون نفر به صورت حضوری و غیرحضوری ثبت نام موفق داشته اند که ۳۰۰ هزار نفر از این افراد روز گذشته مبادرت به ثبت نام کرده اند.
وی افزود: هنوز معلوم نیست مهلت ثبت نام تمدید شود یا خیر؛ اما احتمال تمدید آن زیاد است.

زمان اجبار استفاده از کارت سوخت مشخص نیست
بر طبق این گزارش، بیژن زنگنه – وزیر نفت – چهارشنبه شب با حضور در گفت وگوی ویژه خبری با اشاره به فرآیند ثبت نام کارت سوخت المثنی اظهار داشت: وزارت نفت با سایر وزارتخانه ها و سازمان های ذی ربط صحبتی داشت و برآورد شد که ۱۰ میلیون نفر کارت سوخت خویش را گم کرده اند. این رقم خیلی مهم بود اما هم اکنون که تنها سه روز تا اتمام مهلت ثبت نام کارت سوخت باقی مانده کمتر از یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر برای ثبت نام حضوری و غیرحضوری اقدام نموده اند.
زنگنه با تاکید بر اینکه بازگشت کارت سوخت جدی است، اضافه کرد: فعلا برنامه دولت روشن شدن وضعیت خودروها و کارت سوخت آنهاست. این که استفاده از کارت سوخت چه زمانی الزامی شود پس از هماهنگی با دولت اعلام خواهد شد. دولت تصمیمی برای سهمیه بندی و تغییر قیمت ندارد.