تجارت

وزیر صنعت معدن و تجارت خبر داد: اختصاص ۲۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات اشتغال زایی توسط دولت

آذر ۱۳, ۱۳۹۷

زیپو کالا: وزیر صنعت معدن و تجارت تسهیلات اشتغال زایی دولت امسال را ۲۰ هزار میلیارد تومان اعلام نمود و اظهار داشت: دولت با تلاش خود عیناً این رقم را برای سال آتی قرار داده است.

به گزارش زیپو کالا به نقل از مهر، رضا رحمانی ظهر سه شنبه در حاشیه بازدید از کارخانه فولاد شاهرود و در جمع خبرنگاران بابیان اینکه دولت طرح رونق تولید را برای پشتیبانی از تولیدکنندگان نمایش کرده است، تاکید کرد: این طرح سبب شد تا خیلی از واحدهای صنعتی، معدنی و کشاورزی مجدداً به چرخه تولید بازگردند.
وی اضافه کرد: دولت حتی به واحدهایی که بدهی بانکی و یا چک برگشتی داشتند باز تسهیلات رونق تولید را به شرطی که این وام ها به تولید منجر شود، ارائه نمود.
می بایست به مقوله تولید داخلی نگاه ویژه ای داشته باشیم
عضو کابینه دوازدهم اظهار داشت: هفته آینده تمام استانداران و مسئولان وزارت کشور دعوت می شوند تا همگی در حوزه ارتقای وضعیت تولید رویکرد ویژه ای را ستاندن نماییم.
رحمانی به دیدار روز گذشته خود با رهبر معظم انقلاب اسلامی باز اشاره نمود و اظهار داشت: همانطور که معظم له تأکیددارند، می بایست به مقوله تولید داخلی نگاه ویژه ای داشته باشیم و در این رابطه اما طی هفته گذشته و در زمان بستن بودجه از طرف دولت رئیس جمهور چندین جلسه تاکید کردند که تولید و اشتغال ارتقا یابد.
وی اضافه کرد: دولت علیرغم اینکه در تمام بخش ها به ادارات تاکید کرده که صرفه جویی کنند، در حوزه اشتغال اما تمام همکاری صورت گرفته شده است.
اختصاص تسهیلات ۲۰ هزار میلیارد تومانی به تولید
وزیر صنعت بابیان اینکه منابع موجود در کشور و استان سمنان باید به تولید وارد شود، تاکید کرد: از مدیرکل صنعت معدن استان سمنان می خواهیم تا در جهت ارتقای تولید بجنگد تا شاهد رفع موانع و به خصوص در حوزه عدم تبادلات بانکی باشیم.
رحمانی بابیان اینکه هفته آینده دولت تبصره ۱۸بودجه را با تفاهم نامه ای بین وزارت کشور و صنعت معدن را نمایش می کند، بیان کرد: تسهیلات ۲۰ هزار میلیارد تومانی امسال به تولید اختصاص داده شده و طی تفاهم نامه مذکور همین میزان باز عیناً برای سال آتی در نظر گرفته شده است.
وی اضافه کرد: امیدواریم این طرح ها در جهت ارتقای تولید و به خصوص اشتغال بتواند مؤثر واقع شود پس مردم و تولیدگران باید بدانند که دولت تاکید ویژه ای به مقوله تولید دارد.