تجارت

دبیرکل اتاق تعاون ایران مطرح کرد: خلع سلاح اقتصادی دنیا با استفاده از ظرفیت های تعاون در اقتصاد

آذر ۹, ۱۳۹۷

به گزارش زیپو کالا دبیرکل اتاق تعاون ایران، با تاکید بر ظرفیت های بی بدیل بخش تعاون اظهار داشت: می توانیم با استفاده از ظرفیت های تعاون، محدودیت های دنیا را برای اقتصاد ایران رفع نماییم.

به گزارش زیپو کالا به نقل از مهر، ماشاءالله عظیمی در مراسم بازدید نمایندگان بخش تعاون کشورهای مختلف از یک پروژه سرمایه گذاری ایران، با اشاره به فرصت بی بدیل بخش اقتصاد تعاونی اظهار داشت: خوشبختانه نمایندگان حدود ۳۰ کشور دنیا از سیزدهمین اجلاس بین المللی تعاون در منطقه آسیا- اقیانوسیه که به میزبانی ایران برگزار شد، استقبال کردند.
وی با اشاره به اینکه بخش تعاون یک فرصت بی بدیل است، افزود: خوشبختانه ریل های این بخش از اقتصاد کشور گذاشته شده و مسئولان دولتی باید واگن ها را روی ریل قرار دهند تا بتوان از ظرفیت های اقتصاد غیر دولتی یعنی بخش تعاون استفاده نمود.
دبیر کل اتاق تعاون ایران با اشاره به دستاوردهای میزبانی ایران در اجلاس بین المللی تعاون در منطقه آسیا- اقیانوسیه تصریح کرد: پیشنهاد برگزاری اجلاس بین المللی بانک ها و تعاونی های اتحادیه جهانی عرضه شد؛ همینطور تفاهم نامه هایی در حاشیه این اجلاس با بعضی از کشورها که قابلیت فعالیت مشترک وجود دارد، منعقد شد.
عظیمی تصریح کرد: همینطور پیشنهادات دیگری هم برای توسعه بخش تعاون ایران با استفاده از ظرفیت های بین المللی عرضه شده که با عنایت به اینکه ایران در هیات مدیره اتحادیه بین المللی تعاون در منطقه آسیا و اقیانوسیه صاحب کرسی شده است، امیدواریم به نتایج مثبت منتج شود.
وی با تاکید بر لزوم استفاده از ظرفیت های بخش تعاون بعنوان بخش غیردولتی اقتصاد و یکی از سه رکن اقتصادی کشور، خاطرنشان کرد: با عنایت به اینکه مقصود تحریم ها، دولت می باشد ازاین رو می توان از شبکه بین المللی بخش تعاون برای پیشرفت اقتصاد کشور بهره برد و دنیا را در حوزه اقتصادی با توسعه بخش تعاون خلع سلاح نماییم.