تجارت

یک مقام مسئول اعلام کرد: طرح پیش فروش لوازم خانگی، حباب قیمتی را از بین می برد

اکتبر 10, 2018

زیپو کالا: یک مقام مسئول طرح پیش فروش لوازم خانگی را یک طرح کارشناسی توصیف کرد و اظهار داشت: این طرح همچون مواردی به شمار می آید که می تواند در مقطع فعلی حباب قیمتی این بازار را بگیرد.
به گزارش زیپو کالا به نقل از مهر، اسماعیل بازارچی با اشاره به اینکه برای اجرای طرح پیش فروش لوازم خانگی، بیشتر از سه هفته کار کارشناسی صورت گرفته است، تصریح کرد: در شرایط کنونی وضعیت بازار لوازم خانگی به لحاظ قیمتی با یک حباب ساختگی مواجه و مردم را در مورد کمبود کالا در آینده نگران تولید کرده است.
وی تصریح کرد: برپایه طرح پیش فروش لوازم خانگی، مصرف کنندگان می توانند با عنایت به زمان تقاضای خود به کالای مورد نیازشان دسترسی پیدا کنند و تولیدکنندگان واقعی هم از نظر کمیت و کیفیت مشخص خواهند شد.
دبیر اجرایی انجمن صنفی تولیدکنندگان لوازم خانگی ایران در ادامه با اشاره به ثابت بودن قیمت محصولات لوازم خانگی در این طرح تصریح کرد: این شاخص به صورت قطع جلوی دلال و دلال بازی را خواهد گرفت و مانعی در مورد تولید کمبود مصنوعی کالا در بازار بوجود می آورد.
این فعال حوزه لوازم خانگی همینطور با تاکید بر تضمین تامین محصولات پیش فروش شده در این طرح تصریح کرد: بدنبال اجرای طرح پیش فروش لوازم خانگی، هم واحدهای فروش و هم اینکه وضعیت تولیدکنندگانی که فروش اقساطی داشتند، سروسامان می گیرند ضمن اینکه سوءاستفاده فروشندگان از ارائه کالای اقساطی از بین خواهد رفت.
بازارچی در ادامه با اشاره به اینکه طرح پیش فروش لوازم خانگی به لحاظ قیمتی بسیار به نفع مصرف کننده واقعی است، اظهار داشت: از این طرح هم تولیدکننده واقعی منفعت خواهد داشت ضمن اینکه کنترل واقعی بر تولید کشور صورت می گیرد.
گفتنی است در این طرح که برای نخستین بار در کشور به اجرا درآمده است، ۱۶۰ محصول با قیمت قطعی به فروش متقاضیان می رسد.
همچنین در اولین لحظات آغازین طرح بیشتر از ۲ میلیون بازدید در دقایق اولیه انجام شده است و از جانب دیگر به علت تقاضای بالای طرح، ظرفیت تحویل مهرماه در کمتر از دو ساعت بعد از شروع، به پایان رسید.