تجارت

علی بابا پردازنده های هوشمند تولید می کند

شهریور ۳۱, ۱۳۹۷

زیپو کالا: شرکت چینی علی بابا می خواهد اولین تراشه پردازنده مبتنی بر هوش مصنوعی خویش را تا سال آینده میلادی به بازار روانه کند تا به توسعه خدمات ابری و اینترنت اشیاء بپردازد.

به گزارش زیپو کالا به نقل از ایسنا، به نقل از وب سایت Firstpost، شرکت علی بابا که نمونه چینی شرکت آمریکایی آمازون است و به منظور رقابت و به چالش کشاندن آن وارد این عرصه شد، توانسته است سهم قابل توجهی از خرید و فروش های آنلاین و الکترونیکی جهان را به خود اختصاص دهد.

علی بابا (Alibaba) در سال ۱۹۹۹ میلادی توسط جک ما، تاسیس شد تا به فروش آنلاین محصولات گوناگون و خرده فروشی الکترونیک در سراسر جهان بپردازد و سلطه رقیب آمریکایی خود یعنی آمازون را به چالش بکشاند.

حالا به نظر می آید که این شرکت به منظور توسعه فعالیت و محصولات در حوزه هوش مصنوعی، خدمات ابری و اینترنت اشیاء تصمیم گرفته است که وارد تولید تراشه پردازنده های اختصاصی شود تا توسط شرکت های تولیدکننده مرتبط مورد استفاده قرار بگیرد.

بنابراین به نظر می آید که تراشه های پردازنده اختصاصی علی بابا در نیمه دوم سال آینده ۲۰۱۹ میلادی رونمایی و روانه بازارهای جهانی شود. این تراشه ها که احیانا AliNPU نام خواهند داشت، از قابلیت های متعددی همچون امکان استفاده در خودروهای خودران، شهرهای هوشمند و وسائل حمل و نقل هوشمند پشتیبانی خواهند کرد.

جف ژانگ – مدیر بخش تکنولوژی شرکت چینی علی بابا – در این باره خاطرنشان کرده است: ما باور داریم که پیشرفت های روزافزون ما در بخش تراشه های پردازنده، فعالیت های علی بابا در بخش هوش مصنوعی و سایر تکنولوژی های جدید را گسترش خواهد بخشید که این امر درنهایت به ارتقای جایگاه ما در بین رقبای جهانی خواهد انجامید.

وی در انتها سخنانش همینطور تایید نمود که تراشه های پردازنده علی بابا در نیمه دوم سال آینده ۲۰۱۹ میلادی راهی بازار خواهد شد.